Nors pradedančiajam vairuotojui gali atrodyti, jog reguliuotojo signalai nėra tokie svarbūs, tačiau juos būtina gerai žinoti. Praktikoje vairuotojai reguliuotoją gali sutikti įvykus autoavarijai, susidarius kamščiams arba vykstant kelio darbams ar kitais atvejais, kuomet reikia užtrikrinti saugų eismą. Reguliuotojo signalai yra aprašyti KET 77 straipsnyje.

Reguliuotojo rankos ištiestos į šonus arba nuleistos

Pagal KET 77.1 str., jeigu reguliuoto rankos yra ištiestos į šonus arba nuleistos, tai vairuotojas iš dešiniojo ir kairiojo šono leidžiama važiuoti tiesiai ir į dešinę, o pėstiesiems leidžiama eiti per važiuojamąją dalį. Tuo tarpu iš krūtinės ir nugaros pusės visų transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas yra draudžiamas.


Juodas ir baltas automobiliai gali važiuoti tiesiai ir į dešinę, o raudonam ir mėlynam automobiliui yra eismas draudžiamas.

Reguliuotojo dešinė ranka ištiesta į priekį

KET 77.1 str. nurodo, jog, jeigu reguliuotojo dėšinė ranka yra ištiesta į priekį, transporto priemonėms iš kairiojo šono leidžiama važiuoti visomis kryptimis, iš krūtinės pusės tik į dešinę, o iš nugaros pusės ir dešiniojo šono visų transporto priemonių eismas draudžiamas. Pėstiesiems leidžiama eiti per važiuojamąją dalį už reguliuotojo nugaros.


Raudonas automobilis gali važiuoti visomis kryptimis. Mėlynas automobilis gali sukti į dešinę, tuo tarpu balto ir juodo automobilių vairuotojams eismas yra draudžiamas.

Reguliuotojo ranka pakelta aukštyn

KET 77.3 str. nurodo, jog jei reguliuotojo ranka pakelta aukštyn, tiek vairuotojai, tiek pėstieji negali judėti bet kokia kryptimi. Vairuotojamai taip pat privalo sustoti nekeisdami eismo juostos.


Tiek mėlyno automobilio, tiek motociklo vairuotojui eismas yra draudžiamas.

Pareigūno ar reguliuotojo specialieji signalai

KET 78 str. nurodo, jog vairuotojas privalo sustabdyti transporto priemonę, pėsčiasis - sustoti, kai tikrinantis pareigūnas ar reguliuotojas duoda signalą - mojuoja reguliuotojo lazdele ar skrituliu su raudonu atšvaitu, nukreiptu į eismo dalyvį, arba per garsiakalbį liepia sustoti. Signalas STOP taip pat gali būti nurodytas specialiomis spalvomis ir atitinkamos tarnybos ženklu pažymėtame automobilyje įrengtoje švieslentėje. Siekdamas atkreipti eismo dalyvių dėmesį, tikrinantis pareigūnas ar reguliuotojas gali duoti signalą švilpuku. Gavęs signalą sustoti, vairuotojas privalo nedelsdamas sustabdyti transporto priemonę nurodytoje vietoje; jeigu vieta nenurodoma, - dešiniajame kelkraštyje, o kai kelkraščio nėra, - važiuojamosios dalies dešiniajame pakraštyje.